Закликаємо м. Бориспіль не передавати батарейки псевдоутилізаторам!

31/8/2020

Закликаємо Бориспіль та особисто мера Анатолія Федорчука не передавати батарейки компанії, яка НЕ забезпечує їх переробку та не має для цього документів! Допоможіть під цим постом затегати мешканців, групи місцевих громад.

В липні 2020 року адміністрація міста Борисполя провела тендер, щоб організувати переробку зібраних у людей батарейок. Заплатити за переробку вирішили з коштів місцевого бюджету. Втім, є великий ризик, що громада витратить кошти, але батарейки на переробку не підуть.


Ми поспілкувались з компанією UMB, яку місцева влада обрала переможцем тендеру. Вони не мають ліцензії на тип відходів – «несортовані відпрацьовані батареї», а також не дають конкретної відповіді, як і де зібрані батарейки будуть утилізовані.

Ми закликаємо:

❗️ місто Бориспіль – скасувати незаконне рішення конкурсу, адже передача небезпечних відходів компанії, яка не має для цього відповідної ліцензії, є порушенням діючого закону України про відходи та міжнародної Базельської конвенції, яку ратифікували 187 держав.

❗️ компанію UMB – не порушувати закон. Спочатку пройти процес отримання відповідної ліцензії, надати чіткі відповіді щодо технологій та місця переробки батарейок, а вже потім – брати на себе відповідальність за утилізацію токсичних відходів громади.

Нагадуємо, що лише 1 батарейка здатна забруднити 16м2 землі 🌍

Ваш репост може допомогти не допустити псевдоутилізацію батарейок Борисполя! Закликаємо скасувати незаконні результати тендеру та передати батарейки на реальну утилізацію, як це уже зробили міські адміністрації в Києві, Полтаві та Хмельницькому.

♻️ Куди надійно здати ваші батарейки в Україні – деталі за лінком 👉 http://batareiky.in.ua/kudy-zdaty

💚 Підтримай нас внеском!

Такі випадки як в Борисполі – відбуваються в Україні постійно, але через брак ресурсів ми не встигаємо на них реагувати.

Налаштуй свій регулярний  внесок на Батарейки, здавайтеся, щоб ми мали змогу пильнувати за долею тих батарейок, які збирають муніципалітети та добиватись їх чесної утилізації.

50 грн/міс

100 грн/міс

250 грн/міс

Кожен внесок має значення: batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!