Запрошуємо ЗМІ на відправку батарейок волонтерів

11/11/2020

Тисячі українців пам’ятають пластикові пляшки із логотипом «Батарейки, здавайтеся» в своїх під’їздах, в які до 2018 року ми з волонтерами збирали батарейки, а потім – шукали кошти для їх утилізації.

Впродовж останніх 2 місяців волонтери з 23 областей передали нам свої батарейки. Вони були офіційними учасниками волонтерської мережі, яку ми закрили в 2018 році та перейшли на формат збору батарейок в мережах, щоб мати можливість оплачувати їх утилізацію

Уже завтра – всі ці батарейки відправляться на переробку завдяки спільному з проєкту з Епіцентр, Duracell, VARTA, GP та Hausmark, в рамках якого 60 тонн батарейок отримають нове життя.

Частина з них уже поїхали на завод GreenWEEE в Румунії, завтра ж ми відправляємо останню партію та найбільшу партію за цей рік – 37 тонн (2 фури стартують одночасно).

Якщо ви журналіст – запрошуємо вас на подію відправки, яка відбудеться завтра о 10:00 біля одного з Епіцентрів Києва! Якщо цікаво детальніше – пишіть нам в особисті.

Після цієї відправки весь склад «Батарейки, здавайтеся», а також склади наших зареєстрованих координаторів-волонтерів з 23 областей, які роками стояли забиті – будуть порожні!

Втім, залишаються сотні інших волонтерів, які не реєструвались на нашій мапі, продовжують збирати батарейки та не знають, де взяти кошти на їх утилізацію. Якщо ви – такий волонтер, заповніть цю форму!

Ми продовжуємо шукати кошти на утилізацію батарейок, і коли така можливість знайдеться – ми зв’яжемось з вами.

🙌 Якщо ви особисто чи ваша компанія хоче допомогти – зробіть свій внесок на роботу нашого руху, щоб ми змогли вирішити питання батарейок системно в Україні, ↓↓

http://batareiky.in.ua/help

Лише 4% всіх батарейок в Україні поки ідуть на переробку, решта – забруднюють довкілля. Кожен внесок, навіть 100 грн/міс має значення і наближає нас до вирішення цієї проблеми.

Раніше ця відправка здавалась неможливою. Сьогодні це реальність.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!