Завод в Румунії? А Румунія звідки взялася?

20/8/2019

Завод в Румунії? А Румунія звідки взялася? 😃

Друзі, дехто з вас уже знає, що цього літа відбулась знакова поїздка: ми побачили вживу 2 заводи з переробки батарейок у Європі – Recupyl в Польщі та GreenWEEE Румунії ❗️

Максим Бобруєнко та ЛюбаКолосовська на заводі GreenWEEE

Дякуємо всім нашим прихильникам – людям та компаніям, які зробили цей етап реальністю: http://batareiky.in.ua/donators
Ще рік тому ця поїздка була би неможливою через брак коштів.

Настав час поділитись живим репортажем з цієї поїздки та розказати про наступні кроки! Ця стаття про завод в Румунії.

Після того як на заводі Redux в Німеччині (наш основний партнер) сталася пожежа, і до кінця 2019 року вони відмовились приймати батарейки з України, ми терміново звернулися до інших заводів, щоб мати альтернативу Польщі.

Оскільки відправка українських батарейок на переробку за кордон в цьому році буде першою в історії, в її організації постійно спливають приколи: то необхідність платити додаткові податки, то сюрпризи бюрократії оформлення, то штрафи за перевищення нетипових видів батарейок, то пожежі…)) Тож важливо розглядати одразу 2 партнерів з переробки, щоб точно виконати план.

😌 Історія нашого знайомства з GreenWEEE

Ми познайомились з GreenWEEE ще в далекому 2017 році, коли Alina Kliuieva з нашої команди робила порівняльне дослідження 8 заводів з переробки батарейок у Європі, ось стаття про цей завод.

Уже тоді це був один із топових заводів з точки зору відкритості та якості комунікацій, та їх ціна виявилась зависокою для України. Втім зараз після того, як ми поспілкувлись вживу – вони пішли на особливі умови для«Батарейки, здавайтеся!», якщо ми оберемо працювати з ними!

Як і інші європейці, команда GreenWEEE вважає наш проект унікальним, що без плітки закону нам в Україні вдається збирати такі обсяги батарейок з гарантією їх переробки. І дуже хочуть, щоб у нас все вийшло.

Чи будуть українські батарейки перероблятись в Румунії

Одних із основних форс-мажорів, з якими ми стикнулись під час оформлення вивезення батарейок – ми маємо 2 рази заплатити ПДВ: в Україні та за кордоном на всю суму переробки, це актуально як для Польщі, так і для Румунії.

Але в Румунії існує процедура повернення цього податку, яку ми зараз вивчаємо, а також ведемо переговори з заводом щоб поділити між собою ризики фінансово, якщо ця процедура не спрацює.

Нам потрібно ще трішки часу, щоб остаточно прийняти рішення та не просадити Україну по грошам. Тим часом незабаром ми розкажемо вам історію про інший завод-кандидат для переробки українських батарейок – Recupyl в Польщі.

👇
Ми організовуємо гарантовану переробку батарейок з України завдяки внескам людей та компаніям-учасникам проекту Коробочки.

Як ви можете долучитись та підтримати нас:

♻️ Замовляйте коробочку з гарантованою переробкою батарейок до себе в компанію:
099 311 67 96
097 168 55 76
http://bit.ly/hochemo_korobochku

🙌 Налаштуйте регулярний платіж на нашу діяльність: http://batareiky.in.ua/help

❤️ Новина! У нас тепер є Instagram. Підпишіться та розкажіть небайдужим друзям: https://instagram.com/batareiky.in.ua/

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!