Здача батарейок по вазі – рішення для волонтерів та некомерційних організацій

5/12/2018

В 2018 році ми закриваємо волонтерську мережу зі збору батарейок, та переносимо збір батарейок в Україні на торгові мережі та компанії, які будуть оплачувати вартість гарантованої переробки батарейок (як в Європі).


Відтепер компанії можуть замовити у нас спеціалізовані коробочки для збору батарейок на 10 кг, у вартість яких входить  гарантована переробка батарейок у Європі.

Також кожна коробочка фінансує реформу: в її ціну закладений внесок на роботу нашої команди по адвокації та впровадженню реформи, яка дозволить вирішити проблему збору батарейок в рамках України системно.

Її суть – залучити ще більше імпортерів батарейок та мереж до фінансуваня переробки, і добитись прийняття нового Закону України про батарейки та акумулятори, який зробить таку систему як в Європі, коли виробник сплачує переробку, обов'язковою для всіх виробників.

Дізнатись більше про проект можна тут:

http://batareiky.in.ua/post/boxes

Але для всіх тих компаній та просто небайдужих людей, які не можуть фінансово дозволити собі брати участь в «Коробочках», ми розробили альтернативний формат: здача батарейок з оплатою суто за вартість переробки — 65-100 грн/кг.

Треба розуміти, що цей формат — це біг по колу. Без втілення реформи за переробку батарейок будуть продовжувати платити небайдужі люди та організації, а не виробники батарейок.

Разом із цим, це альтернатива для тих, хто не може собі дозволити «Коробочки».

Умови здачі батарейок на переробку за форматом «Здача по вазі»

Що входить у вартість переробки

 • Оплата переробки батарейок на заводі GreenWEEE в Румунії
 • Оренда тари для небезпечних відходів
 • Логістика батарейок до Румунії та зворотня логістика тари
 • Оформлення супроводних документів для організації транскордонного перевезення
 • Оренда складу до відправки на переробку
 • Робота вантажників
 • Оплата роботи співробітника кол-центру та команди складу по підготовці звіту

Як відбувається прийом

В форматі здача по вазі наш склад приймає батарейки від 9,5 кг стандартизованою мірною тарою з обліковим номером, за яким ми надішлемо фотозвіт про пересипання і переробку партії.

Оберіть формат, який вам підходить найбільше:

Ми ввели стандартизовану тару, щоб чітко контролювати кількість батарейок, яка надходитиме на склад з оплатою гарантованої переробки.

В залежності від кількості батарейок можливі різні варіанти пакування. Наприклад:

 • пляшка+ ящик
 • 2 пляшки + ящик
 • 3 ящика + 1 пляшка та інші.

Якщо у вас не вистачає батарейок до одного із форматів — рекомендуємо дозбирати, а потім зв`язатись з нами.

Покрокова інструкція здачі батарейок по вазі

 1. Ми разом визначаємо вагу батарейок і тару для них
 2. Якщо платіж надійде від юрособи, ми надсилаємо лист про благодійний внесок на нашу громадську організацію, на основі якого ви оплачуєте рахунок за відповідну вагу
 3. Ми відправляємо вам тару для батарейок, якщо їх об`єм більший за 6л пляшку (ящик та його доставку оплачуємо ми)
 4. Ви пересипаєте батарейки в узгоджену тару та повідомляєте нас, що можна батарейки вивозити
 5. До вас приїжджає кур’єр, забирає батарейки та відвозить на наш склад
 6. Ви отримуєте звіт про пересипання батарейок в великі бочки, в яких батарейки будуть зберігатись. Після переробки — звіт про переробку 20-тонної партії, куди потрапили ваші батарейки.


Щоб здати батарейки за цим форматом, будь ласка, напишіть запит на [email protected]

‍або звертайтесь за телефонами

(099) 311 67 96

(097) 168 55 76

Чому потрібно платити за переробку батарейок

Рух по збору батарейок в Україні розпочався в 2013 році із хибної заяви заводу «Аргентум» у Львові про те, що переробка батарейок безкоштовна.

За цей час в країні відкрились тисячі волонтерських пунктів прийому батарейок, лише на наших складах уже накопичено 60 тонн батарейок, але жодна із них поки не потрапила на переробку. Причина — переробка батарейок не безкоштовна, за неї потрібно платити, і заводу, який би мав потужності та економічний смисл це робити в Україні поки що немає.

Протягом 2018-019 років «Батарейки, здавайтеся!» заключили партнерство із трьома заводами із переробки батарейок у Європі — Redux в Німеччині, Recupyl в Польщі та GreenWEEE у Румунії, щоб розірвати замкнене коло та розпочати відправляти батарейки на переробку.

Щоб гарантувати переробку всіх батарейок, які збирають українці, ми переходимо на нову модель — прийом батарейок відтепер буде відбуватись лише у тих організацій та компаній, які покриватимуть вартість переробки. Так, як це працює у Європі.


Не здавайте батарейки неперевіреним організаціям

Десятки організацій в Україні декларують переробку батарейок, але насправді не мають для цього потужностей: лінії сортування та установок для переробки кожного із 8 різних типів батарейок. Для цього в Україні поки що немає економіки.

Результат — інциденти безконтрольного викидання токсичних батарейок в природу та навіть в море!

Незаконне звалище батарейок біля Одеси, 2017 рік


Крім того, остерігайтесь здавати батарейки в торгові мережі, які не фінансують переробку батарейок у Європі. Частина із них, знаючи про те, що переробка батарейок коштує грошей, відмовляються їх сплачувати, натомість вводять людей в обману та роблять собі на тому «зелену рекламу». Будьте обачливими! Здавайте батарейки лише на гарантовану переробку.

Ми боремось за чисту Україну завдяки вам

Уже 850+ людей та 114 компаній підтримують роботу «Батарейки, здавайтеся!» по реалізації реформи.


Зараз в Україні лише 1% всіх батарейок збирається на переробку, бо на відміну від Європи в Україні виробники батарейок не фінансують їх збір та переробку, довгий час справа була лише на плечах небайдужих людей.
Ми робимо так, щоб європейська модель «відповідальності виробника» запрацювала в українських торгових мережах, та на рівні нового Закону України про батарейки.

Як нас підтримати:

— підключайте вашу компанію до проекту «Коробочки»
http://batareiky.in.ua/post/boxes

— налаштуйте регулярний внесок 100 грн/міс на нашу роботу від себе особисто
http://batareiky.in.ua/help

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

 • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
 • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
 • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
 • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

 • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
 • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
 • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!