Збір батарейок з гарантованою переробкою у Епіцентр

12/3/2019

Ви часто питаєте нас про те, яким чином відрізнити контейнери, батарейки із яких насправді ідуть на переробку у Європу від тих, звідки вони потраплять на звалище чи в невідомий гараж.

Представляємо вам рішення, яке ми привносимо в українську реальність уже цієї весни – маркування «гарантована переробка» та наші коробочки торгових мережах. Матеріалізуємо майбутнє разом!

♻️ У Епіцентр К будуть стояти коробочки із написом «Батарейки, здавайтеся!»

Більшість компаній, які збирають батарейки в Україні, насправді *НЕ* відправляють їх на переробку – зібрані батарейки опиняються на сумнівних складах чи передаються псевдо-переробникам. По незнанню або свідомо – щоб не платити за переробку.

Епіцентр К інші. Переробка батарейок, зібраних тут, буде чесно оплачуватись виробниками із доходів з продажів нових батарейок, як це працює у Європі – ми добились цього разом, люди! Ви зможете пізнати контейнери, які беруть участь у пілотних проектах в мережах, по напису «Батарейки, здавайтеся!».

🌈 Голограма «гарантована переробка»

До грудня 2018 року батарейки в Україні збирались волонтерами, у яких не було можливості оплачувати переробку батарейок. Багато із них продовжують збирати батарейки не знаючи про те, що формат збору змінився (ми вдячні кожному, хто допомагає нам поширювати новини про це!).

Щоб відрізнити контейнери нової ери, в якій батарейки не тільки збираються, а *гарантовано* відправляються на переробку, ми вводимо нове маркування – «гарантована переробка у Європі».

Відтепер на усіх коробочках, які відповідальні компанії замовляють у нас для збору батарейок, буде присутня така голографічна наклейка.

Всім компаніям, які замовили коробочки раніше, ми незабаром їх надішлемо, щоб ваші співробітники були впевнені – це не просто коробочка. Батарейки з неї йдуть на переробку!

❤️ Наші коробочки для вашої компанії

Замовляйте коробочку «Батарейки, здавайтеся!» у вашу компанію.
Будьте впевнені, що ваші батарейки дійсно потраплять на переробку в Європу, а не опиняться на сусідньому сміттєзвалищі.

У вартість кожної коробочки 5000 грн входить:
- гарантована переробка зібраних 10 кг батарейок на заводах Redux у Німеччині чи Recupyl в Польщі (в залежності від партії)
- міцна брендована вашим лого коробочка, з кришкою на магніті на 10 кг батарейок
- вивезення кур'єром по дзвінку, а також доставка коробочки до вас
- ваше лого на http://batareiky.in.ua/donators
- внесок вашої компанії у втілення системної реформи — за підтримки небайдужих бізнесів та людей ми робимо систему за європейським зразком: щоб за збір та переробку батарейок почали платити їх виробники з доходів з продажів. Це дозволить наблизитись до мети збирати 100% батарейок на переробку (зараз лише 1% збирається в окремі контейнери)

Як замовити коробочку:
✓ залишайте заявку на https://goo.gl/p4ZBSX
✓ телефонуйте 099-311-67-96, 097-168-55-76
✓ пишіть в повідомлення або на [email protected] ❤️

🙌 Хто фінансує нашу організацію? Небайдужі українці!
Уже 750+ людей підтримують нас регулярними внесками.

Налаштуй свій внесок 100 грн/міс, або будь-яку іншу суму, щоб ми долучили до збору батарейок більше торгових мереж ↓
http://batareiky.in.ua/donators

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!