Звалище батарейок у Харкові в Залютинському лісі

8/4/2020

Харків, Залютинський ліс. Ще до того, як якісь невідомі розкидали 300 кг батарейок на пляжі в Києві, аналогічна подія трапилась тут 🤢 Викинули прямо на дорозі, безцеремонно.

Фото – fb.com/grigory.radomsky

Говоримо величезне слово подяки волонтерці нашого руху в Харкові Ксюша Тумановська з колегою Андрієм з ГО Добра Воля, а також фотографу Григорію Радомському, що допомогли врятували ще один клаптик землі! ✊♻️🌍

Фото – fb.com/grigory.radomsky

Про наші гіпотези, хто саме скоює ці злочини – писали тут http://batareiky.in.ua/post/pseudo-recyclers 

Коли ми з Ксюшею координувались по прибиранню цього звалища (ми тоді саме були на заводі в Румунії), вона сказала, що не могла заснути 2 години вночі за день до прибирання. Тому що йшов дощ, і з кожною цією краплею батарейки розкладаються все більше, і отрута проникала в землю...

Саме це відчуття дає нам сили не зупинятись попри усвідомлення масштабу проблеми – що 99% всіх батарейок все ще викидаються на смітник.

Фото – fb.com/grigory.radomsky

На щастя, конкретно для цих батарейок нам вдалося знайти спонсора для оплати переробки в нашій спільноті. Всі 40 кг уже на нашому складі, та поїдуть на завод GreenWEEE в одній з наступних фур.

А як вирішити цю проблему системно, і як ваш внесок 100 грн/міс може допомогти – описали тут: http://batareiky.in.ua/help

(cторінка з планом на 2020 рік та різними способами підтримки)

✊🌿

Нас уже підтримують більше 1000 людей та компаній!

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!