Звернення голови «Батарейки, здавайтеся» до Міністра екології

27/3/2019

Люба Колосовська (Lyuba Kolosovska), голова нашої організації, написала публічний лист Міністру екології, в якому описала реакцію міністерства на вчорашню акцію #деЗакон.

Наша вимога — показати оновлений текст законопроекту про відходи публічно на сайті Міністерства до кінця тижня.

«Доброго дня, пане Остап Семерак, міністре екології 🌿

Ми з вами поки не знайомі, але в цей сніжний весняний день (у нас тут в Києві сніг 🙈) пропоную це виправити ❤️ Я Люба Колосовська із організації Батарейки, здавайтеся.

На фото це я сьогодні вранці у себе на кухні перед роботою, фотографуюсь спеціально для вас із 7-ма мішками зі сміттям, яке я сортувала окремо по типам – пластик, папір, метал, скло – щоб воно не забруднювало нашу природу.

Я відправлю його на переробку, на станцію Україна БЕЗ сміття і тим самим зроблю те, чого НІКОЛИ не зроблять 99% українців, бо у них під домом немає зручних баків для сортування сміття.

А баків немає тому, що команда вашого міністерства затягує прийняття рамкового закону України про відходи, який ваші колеги виставили на публічне обговорення в грудні 2018 року, але після критики громадськості і Європи.. заховали 🙊

Саме тому вчора ми вийшли під стіни вашого Міністерства із простим запитанням – #деЗакон. І яку відповідь ми отримали від вашої прес-служби, ми та ще десятки активістів, які взяли участь у флешмобі?

Нас виставляють маргіналами, які начебто нічого не розуміють у прийнятті законів, бо закон уже готовий та знаходиться «на погодженні у міністерствах»? Закон, проти якого виступає єдина екологічна спільнота, Європа, профільний бізнес… проходить погодження в Міністерствах?!

Пане Міністре, це напевно якась помилка.

І є дуже простий спосіб її виправити.
Показати оновлений текст законопроекту публічно.
Якщо вам нічого приховувати.
На сайті Міністерства.
До кінця тижня.

Прошу всіх, хто ідейно з нами, про репост!

Разом з Olena Kravchenko, Євгенія Аратовська (Евгения Аратовская), Сергій Волков, Tetiana Omelianenko, Irina Chernysh

P. S. Про маргіналів.
Лише одну тільки нашу маргінальну 🐼 організацію, яка стоятиме за європейський закон до кінця, уже підтримують фінансово 787 українців та 37 бізнесів. Хто вони → http://batareiky.in.ua/donators»

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Дослідили, як упакувати батарейки для Європи

Ми залучили 7 експертів та провели ґрунтовне дослідження міжнародних норм по перевезенню небезпечних вантажів в контексті батарейок.

Тепер ми знаємо, яка тара необхідна для правильного перевезення відпрацьованих батарейок у Європу.

Реорганізували центральний склад батарейок в Києві

Перевезли 5215 кг київських батарейок із волонтерського гаража на сучасний склад із технікою та охороною.

Тут і будемо готувати батарейки до відправки у Європу. Найближчим часом плануємо пересипати батарейки у системну тару.

Зробили спробу пересипати батарейки у вживані бочки

Компанія «Екологічні інвестиції» запропонувала безкоштовно передати нашому проекту 54 вживані бочки для зберігання батарейок.

Читайте в цій статті, чому після спільної інспекції цих бочок нам разом довелось відмовитись від цієї ідеї.

Додали на сайт сторінку про прихильників

Люди часто не вірять, що наш проект розвивається виключно завдяки краудфандингу.

Ми створили сторінку прихильників на нашому сайті, яка допоможе в цьому переконатись. Сторінка оновлюється з кожним новим внеском.

А також:

  • Забезпечили прийом батарейок з 1500 пунктів у 24 областях — продовжуємо збирати ~ 1 тонну / міс
  • Завітали з робочою зустріччю у Мінрегіон для дискусії про правки нового Закону України про батарейки
  • Відповіли на 38 дзвінків та 59 листів про збір батарейок
  • Розказали про стан збору батарейок в Україні в ефірі ранкового шоу «Доброго ранку, Країно» на каналі «UA: Перший»

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

Поки що нам не вдалося зібрати всю суму, необхідну на поточний етап проекту, тому ми рухаємось повільніше, ніж планували.

Нам довелось тимчасово відмовитись від наступних цілей:

  • Створити техніко-економічного обґрунтування українського заводу з переробки батарейок (або хоча б сортувальної станції). Фокусуємось тільки на відправці батарейок у Європі. Сортувати батарейки в Україні в перспективі точно дешевше, але ми мусимо тимчасово відкласти цю ідею, бо вона більш складна і дорога в перші роки реалізації.
  • Перевезти батарейки з областей на центральні склади у Києві та Дніпрі. Склади уже організовані, але грошей на пересилку поки що немає.
  • Найняти ще 1 людину в команду. Нас тут зараз троє на повній зайнятості, але ми категорично не справляємось, бо доводиться робити декілька речей одночасно: підтримувати діючу мережу збору, готувати батарейки до транскордону, робити пілотний проект з імпортерами та лобіювати зміни до закону. Нам потрібна ще одна людина, щоб виконувати ці задачі якісно.

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

В 2018 році ми запрошуємо наших прихильників налаштувати регулярний внесок на розвиток «Батарейки, здавайтеся!». Результати, яких ми досягаємо, ми досягаємо разом з вами!