Батарейки набирають обертів, звіт за лютий-березень 2018

Знаєш, чому наша боротьба за відправку батарейок на переробку у Європу триває так довго і виснажливо? В березні ми зрозуміли причину — нам бракувало людей.

Чому ми ризикнули найняти 2 нових людей в команду, де знайшли на це кошти і якого прогресу домоглися в налагоджені переробки — читай у звіті за лютий та березень!

На фото — бочки для небезпечних відходів на складі українського виробника ГК «Біолог». Ми їх поки не купили, вони коштують 220 000 грн.

Наприкінці зими ми усвідомили, що проект стане по-справжньому ефективним лише тоді, коли в нашій команді з’являться окремі люди на напрямки комунікацій та реалізації пілотної відправки 40т батарейок за кордон. Всього від 4 людей в команді.

Щоб найняти нових людей на наступні 3 місяці, ми ризикнули всіма заощадженнями проекту, поновити які сподіваємось за рахунок ефективної роботи та залучення нових прихильників.

Паралельно, ми продовжували рахувати собівартість транскордону батарейок у Європу —  шукали виробника найдешевших бочок для їх упаковки. Вдалося визначити 2-х кандидатів із схожими умовами — в Україні та в Туреччині.

По прайсу — ціна виходить просто космос :) На 40 тонн батарейок лише тара обійдеться у 220 000 грн. Це ж не просто бочки, а бочки для небезпечних відходів. Але ми не полишаємо надію поторгуватись з українським виробником, та трішки зекономити.

Взяли на роботу 2 нових фахівчинь

Ключова людина, яку ми шукали — менеджер пілотного проекту для відправки батарейок за кордон.

Для цього ми обрали Настю Ткаченко, фінансистку з досвідом керівництва будівельною компанією та проектами в сфері благоустрою.  

Нашим другим головним болем було залучення нових прихильників та комунікації. Ми просто не мали для цього часу! Так в команду прийшла Марія Ложко, PR-ниця з досвідом у менеджменті культурних та соціальних проектів.

Обчислили закупівлю бочок в Туреччині Тара та логістика — суттєвий пункт витрат у бюджеті переробки. Ми прагнемо його оптимізувати.

Ідею закупити більш дешеві бочки із Туреччини нам подала наша підписниця та активна учасниця спільноти — Настя Мартиненко.

Разом ми провели переговори з низкою виробників, знайшли оптимального та виявили, що економія в ціні на 1 т батарейок у порівнянні з українським виробником складає 3240 грн. Але, вартість перевезення тари з Туреччини нівелює її вигідну ціну :(Це показали наші розрахунки з митними брокерами.  В результаті отримуємо ті самі 220 000 грн за 40 т.

Прийняли на склади 5 700 кг батарейок з областей України

Щоб вести переговори про переробку, ми маємо знати точний обсяг зібраних батарейок та тримати їх разом. Для цього ми щомісяця координуємо їх відправку від волонтерів на склади в Дніпрі та Києві.

Цікаво, що темпи збору зростають попри те, що ми не відкриваємо нові пункти. Так, з кінця січня ми прийняли більше 6 т батарейок, на центральні склади уже звезено 31,4 т батарейок.

Ще близько 15 т зберігають волонтерів по всій країні.

Спроектували кращу версію сайту batareiky.in.ua з новим IT-партнером

...а перед цим його знайшли! Новий IT-друг — компанія Bleecker із Кривого року. Її команда виділятиме 8 годин на тиждень для роботи над дизайном і інтерфейсом нашого сайту.

Тепер ми зможемо більш системно та регулярно викатувати оновлення.

Паралельно з цим ми продовжуємо працювати з бекенд-партнером Nucleo.

Його команда допрацьовує наш модуль внесків та оптимізує нашу СRM систему.

Що ще ми зробили?

  • Випустили детальні статті про заводи Recupyl (Німеччина), GreenWEEE (Румунія) та SNAM (Франція)
  • Почали розбиратись в процедурі законодавчого оформлення транскордону батарейок
  • Презентували Батарейки під час самміту про інфраструктуру Evim
  • Відповіли на 136 дзвінків та 40 листів та взяли участь у 76 переписках на Facebook про збір батарейок

Детальний фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

ЩО НЕ ВДАЛОСЯ

До березня ми планували розрахувати всю суму вартості переробки батарейок у Європі (утилізація, тара, перевезення, оформлення, податки). Не встигли цього зробити, бо не було людини, яка би займалась тільки цим (уже є!).

Крім того, ми не встигаємо випускати наші звіти щомісячно — їх оформлення бере доволі багато ресурсів. Тому ми прийняли рішення перейти на формат повноцінних щоквартальних звітів, а на зекономлений час — тримати вас в курсі наших новин більш оперативно на Фейсбуці.

ПЛАН НА НАСТУПНІ 3 МІСЯЦІ

  • Дорахувати вартість переробки батарейок у Європі
  • Розписати публічно всю складну процедуру транскордону 
  • Провести переговори з імпортерами батарейок та мережами про закладення ціни переробки в ціну нових батарейок
  • Створити інтерактивну освітню точку – формат презентації про переробку батарейок на публічних заходах
  • Зробити наш сайт більш зручним, в тому числі для мобільних пристроїв

ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ

Батарейки, здавайтеся — проект, що існує за рахунок внесків. У нас вже 479 прихильників. Приєднуйся до них, і наша боротьба за чисту Україну стане ще ефективнішою!