Найбільша перемога за 5 років, звіт за II квартал 2018

Зустрічайте звіт команди «Батарейки, здавайтеся!» за II квартал 2018 року.

В ньому ми розкажемо про те, як завдяки фінансовій та моральній підтримці людей — дійшли до першої системної перемоги за останні 5 років.

Ми вперше змогли мотивувати велику мережу — «Епіцентр», щоб всі імпортери батарейок, які тут продаються, почали фінансувати переробку батарейок із своїх прибутків.

Жодна із батарейок, зібраних в Україні, поки що не потрапила на переробку, бо переробка коштує грошей, і досі не було відповіді на питання — а хто їх заплатить.

Спільний проект з «Епіцентром»  за планом має запрацювати у 2019 році та забезпечити оплату переробки на заводі у Європі першого пілотного об’єму батарейок — 50 тонн на рік. Джерело фінансування — прибутки, отримані з продажу нових батарейок — Varta, GP, Duracell та Energizer.

Проект стане першою ластівкою того, як система збору і переробки батарейок працює у Європі. Далі будемо приєднувати інші мережі, уже зацікавились Watsons та Сільпо!

Але поки що імпортери підтвердили фінансування тільки вартості переробки на заводі — від 1.2 млн грн. Щоб організувати транскордон небезпечних відходів у Європу, продовжувати координувати мережу з 1500 пунктів збору батарейок та не зупиняти інформаційну роботу — ми знову звернулись за підтримкою людей.

                  Збережемо Україну чистою разом!

Якщо прямо зараз кожен читач цієї розсилки налаштує регулярний внесок 100 грн/міс, цього вистачить, щоб зібрати решту суми.

                Зробити свій внесок   

(сторінка з описанням проекту та можливістю зробити внесок через visa/mastercard/privat24)

Нас уже підтримують 748 небайдужих українців.

Всі результати за II квартал 2018

 • Прийняли 4130 кг батарейок на центральні склади проекту в Києві та Дніпрі
  Частину батарейок волонтери продовжують зберігати у себе в областях до моменту, коли ми налагодимо переробку. Але коли такої можливості уже немає — батарейки звозяться на центральні склади. На центральних складах зараз — 35 т.
 • Реорганізували склад в Києві
  Пересипали 14 тонн батарейок у 56 надійних металевих бочки, які раніше використовувались для монет Нацбанку України. Дякуємо за підтримку у їх закупівлі компанії SoftServe! Склад переїхав на нову надійну територію з автоматичною системою пожежотушіння.
 • Дослідили, як вивезти батарейки у Європу
  Зробили дослідження, кк вивезти батарейки на переробку у Європу. Стало ясно, що весь процес триватиме 9 місяців.
 • Порахували повну вартість переробки батарейок у Європі
  Всіма фінансовими підрахунками та організацією співпраці з імпортерами в команді тепер займається Настя Ткаченко — вона має серйозний попередній досвід у сфері фінансів та керування проектами.
 • Організували переговори з «Епіцентром» та імпортерами — домовились про спільний проект по переробці!
  Позиція мережі — «не можна просто так збирати батарейки та не мати відповідь, що за ними буде далі». Тому «Епіцентр» не просто готується почати збирати батарейки — разом з імпортерами батарейок, які там продаються, вони готуються почати фінансувати переробку 50 тонн батарейок на рік у Європі з своїх прибутків.
 • Спец-матеріал про нас вийшов на головній полосі «Української правди»!
  Дякуємо журналістці видання Марії Іващук за цікавість до теми та уважність до деталей!
 • Сюжети про нас та актуальний стан проблеми переробки батарейок вийшли на каналах ТСН, ICTV, UA TV, ZIK, а також статті про нас у виданнях — Радіо Свобода, Delo.ua
 • Виступили на всеукраїнській конференції «Нова політика управління відходами» — пояснили, як втілення пілотного проекту по збору та переробці батарейок допомагає нам краще проектувати новий закон.

Фінансовий звіт за період можна подивитись тут.

Що не вийшло

Цей квартал видався одним із найбільш результативних в нашій історії, втім могло би бути ще краще, якби ми не витратили так багато часу на пошук +1 людини в команду — спеціаліста з обробки звернень.

Зараз ми уже маємо кандидатку, який з середини серпня виходить на випробувальний період, втім пошук «тих самих» людей – це завжди прихована, але дуже ресурсна стаття витрат часу.

План за III квартал 2018

 • Розпочати процедуру оформлення транскордону небезпечних відходів — міксу батарейок — у Європу
 • Остаточно обрати та підписати договір з заводом у Європі (кандидати — Recupyl в Польщі, Redux в Німеччині )
 • Організувати хімічний аналіз вантажу (необхідний для транскордону)
 • Підписати договір страхування вантажу
 • Знайти юридичну компанію-партнера для оформлення співпраці з імпортерами батарейок та мережами
 • Створити юридичну модель організації імпортерів, яка може працювати ще до втілення нового законодавства
 • Провести переговори з Watsons щодо фінансування переробки спільно із брендами, які продаються у мережі
 • Ввести в команду +1 людину, яка буде займатись обробкою звернень та координацією логістики
 • Моніторити стан підготовки нового закону України про батарейки, а також рамочного закону про відходи, до подання у Верховну Раду — має бути поданим восени 2018

Підтримати проект

Ми зможемо виконати ці плани в повному обсязі та вчасно, якщо у нас вийде оперативно зібрати решту суми для утримання проекту – 56 154 грн./міс

Якщо кожен читач цієї розсилки налаштує регулярний внесок лише 100 грн/міс, цього вистачить, щоб зібрати всю суму.

                                  Зробити свій внесок

(сторінка з описанням проекту та можливістю зробити внесок через visa/mastercard/privat24)

Нас уже підтримують 748 небайдужих українців.

Разом ми зможемо зберегти Україну чистою!