Зустрічайте звіт команди «Батарейки, здавайтеся!» за II квартал 2018 року.
В ньому ми розкажемо про те, як завдяки фінансовій та моральній підтримці людей — дійшли до першої системної перемоги за останні 5 років.
Ми вперше змогли мотивувати велику мережу — «Епіцентр», щоб всі імпортери батарейок, які тут продаються, почали фінансувати переробку батарейок із своїх прибутків.

Жодна із батарейок, зібраних в Україні, поки що не потрапила на переробку, бо переробка коштує грошей, і досі не було відповіді на питання — а хто їх заплатить.
Спільний проект з «Епіцентром» за планом має запрацювати у 2019 році та забезпечити оплату переробки на заводі у Європі першого пілотного об’єму батарейок — 50 тонн на рік. Джерело фінансування — прибутки, отримані з продажу нових батарейок — Varta, GP, Duracell та Energizer.
Проект стане першою ластівкою того, як система збору і переробки батарейок працює у Європі. Далі будемо приєднувати інші мережі, уже зацікавились Watsons та Сільпо!
Але поки що імпортери підтвердили фінансування тільки вартості переробки на заводі — від 1.2 млн грн. Щоб організувати транскордон небезпечних відходів у Європу, продовжувати координувати мережу з 1500 пунктів збору батарейок та не зупиняти інформаційну роботу — ми знову звернулись за підтримкою людей.
Збережемо Україну чистою разом!

Якщо прямо зараз кожен читач цієї розсилки налаштує регулярний внесок 100 грн/міс, цього вистачить, щоб зібрати решту суми.
Зробити свій внесок
(сторінка з описанням проекту та можливістю зробити внесок через visa/mastercard/privat24)
Нас уже підтримують 748 небайдужих українців.
Всі результати за II квартал 2018
- Прийняли 4130 кг батарейок на центральні склади проекту в Києві та Дніпрі
Частину батарейок волонтери продовжують зберігати у себе в областях до моменту, коли ми налагодимо переробку. Але коли такої можливості уже немає — батарейки звозяться на центральні склади. На центральних складах зараз — 35 т.

- Реорганізували склад в Києві
Пересипали 14 тонн батарейок у 56 надійних металевих бочки, які раніше використовувались для монет Нацбанку України. Дякуємо за підтримку у їх закупівлі компанії SoftServe! Склад переїхав на нову надійну територію з автоматичною системою пожежотушіння.

- Дослідили, як вивезти батарейки у Європу
Зробили дослідження, кк вивезти батарейки на переробку у Європу. Стало ясно, що весь процес триватиме 9 місяців.

- Порахували повну вартість переробки батарейок у Європі
Всіма фінансовими підрахунками та організацією співпраці з імпортерами в команді тепер займається Настя Ткаченко — вона має серйозний попередній досвід у сфері фінансів та керування проектами.

- Організували переговори з «Епіцентром» та імпортерами — домовились про спільний проект по переробці!
Позиція мережі — «не можна просто так збирати батарейки та не мати відповідь, що за ними буде далі». Тому «Епіцентр» не просто готується почати збирати батарейки — разом з імпортерами батарейок, які там продаються, вони готуються почати фінансувати переробку 50 тонн батарейок на рік у Європі з своїх прибутків.

- Спец-матеріал про нас вийшов на головній полосі «Української правди»!
Дякуємо журналістці видання Марії Іващук за цікавість до теми та уважність до деталей!

- Сюжети про нас та актуальний стан проблеми переробки батарейок вийшли на каналах ТСН, ICTV, UA TV, ZIK, а також статті про нас у виданнях — Радіо Свобода, Delo.ua

- Відкритий університет Майдану включив відео за нашою участю в курс про поводження з відходами.

- Виступили на всеукраїнській конференції «Нова політика управління відходами» — пояснили, як втілення пілотного проекту по збору та переробці батарейок допомагає нам краще проектувати новий закон.

- На нашому сайті додався розділ «Про проект»

Фінансовий звіт за період можна подивитись тут.
Що не вийшло
Цей квартал видався одним із найбільш результативних в нашій історії, втім могло би бути ще краще, якби ми не витратили так багато часу на пошук +1 людини в команду — спеціаліста з обробки звернень.
Зараз ми уже маємо кандидатку, який з середини серпня виходить на випробувальний період, втім пошук «тих самих» людей – це завжди прихована, але дуже ресурсна стаття витрат часу.
План за III квартал 2018
- Розпочати процедуру оформлення транскордону небезпечних відходів — міксу батарейок — у Європу
- Остаточно обрати та підписати договір з заводом у Європі (кандидати — Recupyl в Польщі, Redux в Німеччині )
- Організувати хімічний аналіз вантажу (необхідний для транскордону)
- Підписати договір страхування вантажу
- Знайти юридичну компанію-партнера для оформлення співпраці з імпортерами батарейок та мережами
- Створити юридичну модель організації імпортерів, яка може працювати ще до втілення нового законодавства
- Провести переговори з Watsons щодо фінансування переробки спільно із брендами, які продаються у мережі
- Ввести в команду +1 людину, яка буде займатись обробкою звернень та координацією логістики
- Моніторити стан підготовки нового закону України про батарейки, а також рамочного закону про відходи, до подання у Верховну Раду — має бути поданим восени 2018
Підтримати проект
Ми зможемо виконати ці плани в повному обсязі та вчасно, якщо у нас вийде оперативно зібрати решту суми для утримання проекту – 56 154 грн./міс
Якщо кожен читач цієї розсилки налаштує регулярний внесок лише 100 грн/міс, цього вистачить, щоб зібрати всю суму.
Зробити свій внесок
(сторінка з описанням проекту та можливістю зробити внесок через visa/mastercard/privat24)
Нас уже підтримують 748 небайдужих українців.
Разом ми зможемо зберегти Україну чистою!